Ogłoszenia Aktualności Poradniki i artykuły Cennik O firmie Pomoc Kontakt
przetwarzanie danych
Filmowanie Wesel
Kontakt z Portalem
663 577 636
Wyszukiwarka Logowanie

Teledysk ślubny – na czym polega?

« powrót
Teledysk ślubny – na czym polega?

Jednym ze sposobów na wykonanie atrakcyjnego filmu z wesela jest teledysk ślubny. Od kilku lat cieszy się on sporą popularnością wśród par, jak i realizowany jest przez wielu kamerzystów. Na czym polega i jak wygląda jego realizacja?

Pożegnajcie monotonne filmy

Zdarzało Wam się na pewno oglądać stare filmy ślubne np.: Waszych rodziców, krewnych czy starszych znajomych. Film trwał wówczas nawet kilka godzin i był po prostu relacją z wesela. Pokazywał wszystkie momenty, te piękne i urocze, jak i mało atrakcyjne np.: kiedy nagle goście zaczynali się kłócić. Takie filmy są oglądane raz, a potem giną gdzieś w szufladach, przykryte stertą innych, rzadko wyciąganych przedmiotów. Są one po prostu monotonne i rzadko kto ogląda je w całości. Przez to kamerzyści szukają innych, kreatywnych sposobów na nagrywanie filmów z wesela. Jednym z nich jest nakręcenie teledysku ślubnego. Trwa on tylko kilka minut, tak jak teledysk do utworu muzycznego. Muzyka stanowi także istotne tło takiego filmu. Jak każdy teledysk, również ten ślubny musi mieć scenariusz i ekipę filmową. Czasami potrzebni są również statyści czy aktorzy drugoplanowi, wszystko zależy od konkretnego pomysłu.

 

Rola kamerzysty podczas kręcenia teledysku ślubnego

Wybrany przez Was kamerzysta powinien specjalizować się właśnie w krótkich formach filmów. Jego zadaniem jest zebranie najpiękniejszych ujęć ze ślubu i wesela oraz dopasowanie ich do muzyki. Wybór piosenki zależy od Pary Młodej. Może to być ich ulubiony utwór, jak i jeden z klasyków. W teledysku mogą brać udział także się goście weselni i rozbrzmiewać inne dźwięki, więc bardzo ważne jest ich właściwe zgranie z całością. Muzyka powinna w takich momentach cichnąć lub zostać całkowicie wyłączona. W teledyskach ślubnych zazwyczaj są umieszczane sceny plenerowe, romantyczne zachody słońca, zimowa aura, spacer nowożeńców lub jazda samochodem. Pomysłów jest bardzo wiele i każdy ma swój na zrealizowanie teledysku. Kamerzysta również potrafi podpowiedzieć najlepsze ujęcia lub nawet poddaje pomysł na nagranie. Teledysk ślubny jest zazwyczaj świetnym dopełnieniem sesji zdjęciowej, ogląda się go przyjemnie, bez potrzeby siedzenia godzinami przed komputerem czy telewizorem. Wideo ślubne w tym stylu wykonuje wielu kamerzystów, jednak trzeba starannie wybrać odpowiedniego filmowca. Najlepiej, by miał w portfolio już takie formy filmów i potrafił doradzić w jak najlepszym wykonaniu wykonaniu Waszego teledysku ze ślubu. Dla wielu par kręcenie teledysku jest okazją do świetnej zabawy. Nie bójcie się więc eksperymentować i pokażcie swoją osobowość przed kamerą.  

Opinie klientów
Wszystkie oceny
Średnia ocena: 0.0/5 na podstawie 0 opinii.
Opinie klientów
Komentarze użytkowników
Brak komentarzy.

Autor
Komentarz
Kod z obrazka
Token przeładuj token