Ogłoszenia Aktualności Poradniki i artykuły Cennik O firmie Pomoc Kontakt
przetwarzanie danych
Filmowanie Wesel
Kontakt z Portalem
663 577 636
Wyszukiwarka Logowanie

Kamerzysta amator – czego się spodziewać?

« powrót
Kamerzysta amator – czego się spodziewać?

Ogrom wydatków związanych z organizacją przyjęcia weselnego sprawia, że w zasadzie większość osób stara się dobierać poszczególne usługi mało rozrzutnie. Często jednak zbyt mocne postanowienie redukcji wszelakich kosztów pociąga za sobą dość opłakane skutki. Sztandarowym wręcz przykładem wychodzenia na oszczędnościach niczym Zabłocki na mydle jest wybór kamerzysty-amatora.

 

Błąd pierwszy – brak zorganizowania

 

U laika najczęściej wychodzi nieobeznanie. Niewystarczające doświadczenie przejawia się zwłaszcza w problemach natury logistycznej, a ściślej rzecz ujmując - nieumiejętnym przygotowaniu wszystkiego, co do wykonania zlecenia jest niezbędne. Wówczas szwankuje całe nagranie i nawet drobne omyłki stają się automatycznie widoczne. Logicznie wnioskując amator niewprawiony jeszcze w weselnych bojach raczej nie miał dotychczas możliwości empirycznego poznania rozmaitych nagłych wypadków, jakie mogą się pojawić zupełnie niespodziewanie. W konsekwencji, w stanach awaryjnych fotograf-nie-profesjonalista nie poradzi sobie z opanowaniem nerwowej sytuacji.

 

Błąd drugi – brak sprzętu

 

Wyposażenie zastępcze to świetne rozwiązanie w zasadzie dla każdego kamerzysty, nawet takiego, który na wesela udaje się wyłącznie z kamerą najlepszej klasy. W najmniej spodziewanych momentach jest się stosownie zabezpieczonym i „nie zawala” zlecenia. Pamiętajmy bowiem, że w grę wchodzą tu tylko przedmioty martwe, które nierzadko mogą poważnie szwankować. Operator-amator często zaś uczy się na własnych omyłkach. Poza tym, rzadko kiedy może on pozwolić sobie na zakup dodatkowego sprzętu ze względów po prostu czysto finansowych.

 

Błąd trzeci – brak efektów

 

Konsekwencją wyżej wymienionych „uszczerbków” w realizacji zlecenia przez niedoświadczonego kamerzystę jest generalne niezadowolenie z uzyskanego materiału. Podstawowe mankamenty nieodpowiednio zmontowanego filmu weselnego to między innymi nudnawe ujęcia, skakanie obrazu, motyw „poodcinanych” głów, monotonia, słaby dźwięk.

 

Wyprawiając huczną imprezę można bez większych trudności zaoszczędzić, ale niekoniecznie na tak istotnych elementach jak właśnie dobór odpowiedniego fotografa czy kamerzysty. Spokojnie zredukować horrendalne kwoty wydawane na organizację wesela da się poprzez rozsądne zaplanowanie kupna strojów ślubnych, dekoracji czy chociażby okrojenie przesadnego grona zapraszanych gości.

Opinie klientów
Wszystkie oceny
Średnia ocena: 0.0/5 na podstawie 0 opinii.
Opinie klientów
Komentarze użytkowników
~Zuzka
Najnowszy komentarz!
a ja widziałam już amatorów BARDZO dobrze zorganizowanych
Ocena:
0
Autor
Komentarz
Kod z obrazka
Token przeładuj token