Ogłoszenia Aktualności Poradniki i artykuły Cennik O firmie Pomoc Kontakt
przetwarzanie danych
Filmowanie Wesel
Kontakt z Portalem
663 577 636
Wyszukiwarka Logowanie

Ekonomiczny kamerzysta i ryzyko z nim związane

« powrót
Ekonomiczny kamerzysta i ryzyko z nim związane

Wybór właściwego kamerzysty to wbrew pozorom kwestia niezwykle ważna i kosztowna zarazem. Wesele pociąga za sobą ogromne sumy, sięgające nierzadko rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wielokrotnie więc Państwo Młodzi, kierując się troską o zasoby swego portfela, stawiają na nieco tańszego kamerzystę. Mając na uwadze oszczędności jest to teoretycznie dobre rozwiązanie. W praktyce jednakże trzeba mieć naprawdę duże szczęście, aby wynajęcie taniego operatora nam się faktycznie opłaciło.

 

Upewnij się, co do sprzętu

 

Mało kto, wynajmując kamerzystę jest w stanie sprawdzić czy sprzęt, jakim kręcony będzie nasz film odznacza się wysoką jakością. Niezawodnym trikiem jest więc uprzednie zapytanie o konkretny rodzaj ekwipunku naszego operatora oraz przewertowanie sieci w poszukiwaniu informacji na temat solidności danych urządzeń. Jest to zatem gwarancja, że nie kupimy przysłowiowego kota w worku.

 

Popatrz na doświadczenie

 

Już na wstępie powinno zwrócić naszą uwagę to, o ile kwota wyznaczona za poszczególne usługi kamerzysty jest niższa od tej generalnie obowiązującej na rynku. Na względzie powinniśmy mieć również i takie aspekty jak między innymi doświadczenie. W zasadzie im dłużej ktoś praktykuje, tym większa szansa na to, że wykonywane przez niego zlecenie będzie zrealizowane w sposób w pełni nas satysfakcjonujący. Sporą wagę ma tu również między innymi renoma, która jest w wielu sytuacjach gwarancją wysokiej jakości.

 

Film filmowi nierówny

 

Kompletny laik raczej rzadko kiedy rozpozna czy dane nagranie jest wykonane profesjonalnie czy wręcz przeciwnie pełne amatorstwa. Nie da się jednakże ukryć, że w przypadku filmu weselnego, spore różnice są widoczne gołym okiem. Ogólnie liczy się zwłaszcza montaż konkretnych scen. Dobry kamerzysta, już nieco wprawiony zrobi to tak, że nie będzie to dla nas kompletnie zauważalne. W przypadku dopiero co raczkującego na rynku operatora może być różnie.

 

Czasami więc warto trochę dopłacić, aby móc cieszyć się świetną pamiątką weselną na całe życie. W takich aspektach jak wyżej charakteryzowany dobór kamerzysty, czy chociażby wynajęcie konkretnego fotografa nie powinniśmy iść na żadne oszczędności.

Opinie klientów
Wszystkie oceny
Średnia ocena: 0.0/5 na podstawie 0 opinii.
Opinie klientów
Komentarze użytkowników
~gabrycha
Najnowszy komentarz!
Doświadczenie doświadczeniem, ale ci początkujący artyści też gdzieś muszą zacząć :D
Ocena:
0
~Piotr
Tani kamerzysta na wesele się nie sprawdza. Na dwóch jakich byłem, młodzi przyoszczędzili, a potem żałowali po filmie. Lepiej dołożyć i mieć dobrą pamiątkę.
Ocena:
0
~alex
może lepiej niech goście kręcą smartfonami:D
Ocena:
0
Autor
Komentarz
Kod z obrazka
Token przeładuj token