Ogłoszenia Aktualności Poradniki i artykuły Cennik O firmie Pomoc Kontakt
przetwarzanie danych
Filmowanie Wesel
Kontakt z Portalem
663 577 636
Wyszukiwarka Logowanie

Tajniki dobrego filmu weselnego

« powrót
Tajniki dobrego filmu weselnego

W przypadku doboru określonego kamerzysty ślubnego, któremu powierzymy realizację filmu z naszej uroczystości, liczy się zwłaszcza wcześniejszy rekonesans. Przegląd dostępnych na rynku regionalnym specjalistów w owej branży to bowiem podstawa. Jak się jednak zdecydować na konkretna propozycję, która będzie dla nas w pełni optymalna? By nagranie było skonstruowane bardzo precyzyjnie, potrzeba aby nasz operator pamiętał o kilku niezbędnych kwestiach. Sprawdź poniżej!

 

Dynamika

 

Film ze ślubu, a tym bardziej z wesela, nie może być zbyt monotonny. Dawno temu z mody wyszły już godzinne nagrania – nudne jak flaki z olejem. W ich miejscu pojawiły się nieco krótsze niekiedy, ale również i o wiele bardziej dynamiczne filmy, na których jest dużo dźwięku, wyraźne rozmowy, spory ruch i zamęt. Taki chaos wbrew pozorom przyciąga uwagę o wiele silniej niż ma to miejsce w przypadku zupełnie nieinteresującego materiału, który koncentruje się na spożywaniu posiłków, tańczeniu i scenach z udziałem Państwa Młodych. Przestoje sprawiają, że zamiast fantastycznej pamiątki weselnej otrzymujemy bubel, za który w dodatku trzeba zapłacić nawet i kilka tysięcy złotych.

 

Muzyka

 

To, jak odbierane będą przez nas poszczególne kadry nagrania zależne jest także w dużej mierze od dołączonej do filmu muzyki. Ścieżka dźwiękowa okazuje się nierzadko podstawą do montowania kolejnych scen. Warto więc, aby kamerzysta zdecydował się na podkład stonowany, spokojny i wzruszający w momencie relacjonowania mszy oraz bardziej energiczne utwory na samym przyjęciu. Pamiętajmy bowiem, że dźwięk odgrywa tu ogromną rolę. Nie da się więc ukryć, że stosowna muzyka dopasowana idealnie do typu danych ujęć jest jednym z głównych sekretów udanego filmu weselnego.

 

Stabilność obrazu

 

Nawet najzabawniejsze momenty uchwycone przez operatora kamery nie sprawdzą się w nagraniu filmowym, które będzie złe pod względem technicznym. Skaczący nam przed oczami obraz nie wprawia nas w przyjemność oglądania. Niczym zatem podejmiemy decyzję o wyborze ściśle określonego kamerzysty, z którym następnie nawiążemy współpracę, dobrze byłoby poruszyć z nim kwestię stabilizatora obrazu. Rekomendowany specjalista takowy sprzęt mieć powinien. Mniej obeznany bądź dopiero co wkraczający na rynek raczej nie będzie dysponował tego typu urządzeniami.

 

Kadrowanie

 

Ten tajnik sztuki filmowania jest chyba nadrzędny. Nagranie powinno być bowiem skonstruowane w taki sposób, aby widoczne były całe postaci. Szczytem słabej jakości nagrania są „poucinane” głowy gości weselnych, które często pojawiają się w przypadku zleceń realizowanych przez laików. Wtedy z takiego materiału da się wychwycić niewiele. Kadrowanie to jednak nie tylko odpowiednie „wycelowanie” ale również i różnorodność ujęć. Wtedy to automatycznie nasz film zyskuje tak cenną dynamikę, która wyszczególniona została w początkowej części niniejszego artykułu.

Opinie klientów
Wszystkie oceny
Średnia ocena: 0.0/5 na podstawie 0 opinii.
Opinie klientów
Komentarze użytkowników
~Wiki
Najnowszy komentarz!
Zanim się zdecydowaliśmy na kamerzystę na ślub chyba setki filmów oglądałam!
Ocena:
0
~Łukasz
Bardzo ciekawy artykuł.
Ocena:
0
~Henrietta
Kiedyś oglądałam film ślubny bez muzy... porażka!
Ocena:
0
~elwira
trudno sie zdecydować ;p
Ocena:
0
Autor
Komentarz
Kod z obrazka
Token przeładuj token