Ogłoszenia Aktualności Poradniki i artykuły Cennik O firmie Pomoc Kontakt
przetwarzanie danych
Filmowanie Wesel
Kontakt z Portalem
663 577 636
Wyszukiwarka Logowanie

Rola światła i dźwięku w filmie weselnym

« powrót
Rola światła i dźwięku w filmie weselnym

Sprawdzić umiejętności kamerzysty, którego usługi mamy na oku najprościej poprzez przejrzenie jego dotychczasowego dorobku artystycznego. Najważniejszym aspektem każdego nagrania jest odpowiednia dynamika, efekt zabawności oraz właściwy montaż poszczególnych scen. Elementami, które odgrywają niesamowicie istotne znaczenie, a o których wielokrotnie się zapomina są między innymi światło oraz dźwięk.

 

Nierzadko sporą wadą są kiepskie mikrofony, które wbudowane są w kamerę operatora. Wtedy niewyraźnie słyszalne okazują się rozmowy, lecąca w tle muzyka czy komentarze uczestników imprezy. Niekiedy występują także szmery oraz szumy, które w praktyce zakłócają przekaz i sprawiają, że film ogląda się mało przyjemnie. Świetnym rozwiązaniem jest więc zwłaszcza odpowiednie dogadanie się ze zleceniobiorcą. W zasadzie możliwe jest wówczas bezproblemowe zweryfikowanie z jakim typem nagrania weselnego teoretycznie będziemy mogli mieć do czynienia.

 

Dużą rolę w sposobie odbioru filmu ślubnego odgrywa też właściwe światło. Najważniejsze jest bowiem wycelowanie, by obraz nie był zbyt jasny czy też odwrotnie – przesadnie ciemny. Dzięki oświetleniu możliwe jest nie tylko komfortowe obejrzenie całego materiału, ale również i stworzenie niepowtarzalnego klimatu. Swego rodzaju złoty środek dający satysfakcjonujące rezultaty może odnaleźć jedynie doświadczony kamerzysta, który ma na swoim koncie bogate portfolio.

 

Na chwilę obecną, gdy rynek pęka w szwach od rozlicznych ofert mniej lub bardziej rekomendowanych firm, agencji czy przedsiębiorców indywidualnych, wybór jednej optymalnej dla nas propozycji wcale nie jest tak łatwym zadaniem jak mogłoby się to w praktyce wydawać. Rozeznanie w tym, co oferują poszczególne podmioty pozwala zaś na to, aby móc zaoszczędzić spore kwoty pieniężne. Jeżeli jednakże posiadamy pulę finansową w wysokości mniej więcej 3 tys. zł, mamy szansę pozwolić sobie na film najlepszej klasy, stworzony dokładnie tak, jak sobie to wymarzyliśmy oraz z uwzględnieniem wszelakich rozmaitych bajerów, które wzbogacą nagranie sprawiając, iż stanie się ono niezapomnianą pamiątką na resztę naszego życia.

Opinie klientów
Wszystkie oceny
Średnia ocena: 0.0/5 na podstawie 0 opinii.
Opinie klientów
Komentarze użytkowników
~rafka60
Najnowszy komentarz!
mamy kamerzyste z polecenia, mam nadzieje ze wszystko bedzie ok!
Ocena:
0
~Katarzyna
Ostatnio zwolniło mi się parę terminów, chyba tu się ogłoszę :D
Ocena:
0
Autor
Komentarz
Kod z obrazka
Token przeładuj token