Ogłoszenia Aktualności Poradniki i artykuły Cennik O firmie Pomoc Kontakt
przetwarzanie danych
Filmowanie Wesel
Kontakt z Portalem
663 577 636
Wyszukiwarka Logowanie

Kamerzysta = fotograf – plusy i minusy

« powrót
Kamerzysta = fotograf –  plusy i minusy

Wariant wyboru fotografa będącego jednocześnie kamerzystą ma swoje wyraźne plusy, ale i ciągnące się za tym spore wady. Czym się więc kierować podejmując ostateczną decyzję jakiego fachowca wynająć? Poniżej zestawienie najistotniejszych kwestii związanych z wyżej wymienionym zagadnieniem.

 

Koszty w dół

 

Cięcie kosztów jest w tym przypadku chyba walorem nadrzędnym. Oszczędności są duże bowiem z reguły na usługi profesjonalnego operatora kamery oraz wprawionego już fotografa płaci się horrendalne kwoty pieniężne, opiewające na sumy nawet i kilku tysięcy złotych. Ogólnie warto jednakże mieć na względzie fakt, że to, co tanie nie zawsze pociąga za sobą zadowalająco wysoką jakość.

 

Solidność niegwarantowana

 

Kiedy fundujemy sobie kamerzystę z prawdziwego zdarzenia i osobno dobieramy do tego fotografa mamy szansę na bardziej satysfakcjonujące nas rezultat pracy obu fachowców. Mają oni wystarczająco dużo czasu na to, aby skupić się na swojej działce i bez trudu móc sprostać oczekiwaniom stawianym przez Klientów. Co więcej, jest to również możliwość uzyskania dwóch rewelacyjnych i niezastąpionych pamiątek w postaci z jednej strony profesjonalnych zdjęć, a z drugiej również i ciekawie zmontowanego filmu.

 

Więzy rodzinne

 

Nierzadko kamerzysta i fotograf w jednym to członek naszej rodziny, który posiadając dany sprzęt podejmuje się realizacji tak zdjęć jak i nagrania. Wówczas dla Pary Młodej jest to olbrzymia redukcja wydatków, a co za tym idzie także i świetna pamiątka. W wielu sytuacjach sprawdza się to bardzo dobrze chociażby biorąc pod uwagę taki aspekt jak między innymi stres. Ogólnie rzecz biorąc, przed nieznajomym kamerzystą czuje się zawstydzenie i skrępowanie. Co innego natomiast, kiedy w rolę operatora wciela się nasz ulubiony wujek czy rówieśnik – kuzyn.

 

Wspólny kamerzysta i fotograf jednocześnie to w wielu przypadkach ogromny komfort, zaś nierzadko także i ryzyko wadliwej jakości uzyskiwanego materiału. To, na co się zdecydujemy ostatecznie powinno natomiast zależeć w głównej mierze od naszych indywidualnych preferencji i osobistego podejścia do kwestii pamiątek ślubnych. Ci bardziej wrażliwi z pewnością postawią na dwóch fachowców, którzy uwiecznią z tego wyjątkowego wydarzenia jak najwięcej szczególików. Ci, którzy przykładają do sentymentów znacząco mniejszą wagę być może pokuszą się na opcję dużych oszczędności i zainwestują w kamerzystę plus fotografa w jednym.

Opinie klientów
Wszystkie oceny
Średnia ocena: 0.0/5 na podstawie 0 opinii.
Opinie klientów
Komentarze użytkowników
Brak komentarzy.

Autor
Komentarz
Kod z obrazka
Token przeładuj token