Ogłoszenia Aktualności Poradniki i artykuły Cennik O firmie Pomoc Kontakt
przetwarzanie danych
Filmowanie Wesel
Kontakt z Portalem
663 577 636
Wyszukiwarka Logowanie

Jak sprawdzić kamerzystę ślubnego – lista najważniejszych pytań

« powrót
Jak sprawdzić kamerzystę ślubnego – lista najważniejszych pytań

Profesjonalista czy amator? Wysoka jakość czy redukcja kosztów? Takie dylematy krążą wokół przyszłych Nowożeńców, którzy rozważają, na jaki typ usług zdecydować się, stając przed koniecznością wyboru stosownego kamerzysty. Możliwości jest wiele, jednak warto być odpowiednio zabezpieczonym i mieć gwarancję, że dana osoba, której powierzymy realizację wideofilmowania z tej wspaniałej uroczystości nie zawiedzie nas zaś wykona dla nas wspaniałą pamiątkę ślubną. Ogólnie rzecz biorąc warto zatem zaaranżować stosowne spotkanie z potencjalnym operatorem i zadać mu szereg intrygujących nas pytań.

 

Co obejmuje pakiet?

 

To, jaki typ usług uwzględnia podpisywana przez nas umowa pozwala na dokładne zaznajomienie się z wszelkimi kosztami. Czasami kamerzysta dodatkowo życzy sobie zwrotu pieniędzy za dojazd na miejsce wesela czy też przybycie do domu Panny i Pana Młodych jeszcze przed ceremonią ślubną. Na takie kwoty trzeba jednak być nastawionym odpowiednio wcześniej i ujęcie owego aspektu w wykazie nieodzownych do poruszenia kwestii jest niezwykle istotne.

 

Jaki sprzęt?

 

Pytanie o ekwipunek kamerzysty ślubnego jest podstawowym zagadnieniem. Nawet kompletne niezorientowanie w profesjonalnym wyposażeniu kamerzysty nie stoi na przeszkodzie w tym, aby znaleźć dobrego operatora, który będzie dysponował niezawodnymi urządzeniami. W tym celu wymagane jest jedynie zwyczajne zapytanie tuż przed podpisaniem umowy, zapisanie dokładnych danych technicznych, a następnie poczytanie na ten temat w Internecie. W sieci znajdziemy bowiem wszystko, co nas interesuje.

 

Jak długi materiał?

 

Obecnie coraz częściej odchodzi się od montażu nagrania trwającego łącznie dłużej niż dwie, maksymalnie dwie i pół godziny. Dłuższe filmy są po prostu uznawane za nudnawe, gdyż ujęcia w nich zawarte są monotonne i często wyjątkowo do siebie podobne. Brak urozmaicenia nie jest więc w tym przypadku wskazany. By uniknąć zarówno zbyt obszernego, jak i wręcz przeciwnie – dość krótkiego nagrania, warto i o tym porozmawiać z naszym kamerzystą. Ten punkt powinien być także ujęty w podpisywanej umowie.

 

Co na zapas?

 

Niektórzy kamerzyści, a zwłaszcza ci, którzy działalność swą dopiero co rozpoczynają, rzadko kiedy wyposażają się w dwie kamery. Przeważnie decydują się oni na jeden konkretny sprzęt, wyższej jakości. Niestety nie zawsze jest to dobre rozwiązanie, gdyż w zasadzie w momencie ewentualnej awarii pozostaje się bez sprzętu zastępczego. Uwzględnienie na naszej liście zapytania i o to, z pewnością nie zaszkodzi.

 

Tak naprawdę pytań do kamerzysty można mieć jeszcze wiele i wiele. Wyżej wspomnieliśmy jedynie o tych najistotniejszych, które warto zadać w zasadzie zawsze. Ogólnie rzecz biorąc, spotkanie się z fachowcem bezpośrednio przed podpisaniem z nim umowy powinno polegać na poruszeniu wszystkich zagadnień, które nas nurtują. Nie bójmy się pytać, bo jak głosi popularne polskie przysłowie - „kto pyta, nie błądzi”

Opinie klientów
Wszystkie oceny
Średnia ocena: 0.0/5 na podstawie 0 opinii.
Opinie klientów
Komentarze użytkowników
~mała migotka
Najnowszy komentarz!
Na spotkaniu wszystkiego można się dowiedzieć. Tylko pytać, pytać i pytać. Nic się nie ukryje:D
Ocena:
0
~Dilajla
Ceny są bardzo różne, ale często właśnie pakietami się różnią! Trzeba patrzeć co w ofercie!
Ocena:
0
Autor
Komentarz
Kod z obrazka
Token przeładuj token