Ogłoszenia Aktualności Poradniki i artykuły Cennik O firmie Pomoc Kontakt
przetwarzanie danych
Filmowanie Wesel
Kontakt z Portalem
663 577 636
Wyszukiwarka Logowanie

Ekwipunek kamerzysty

« powrót
Ekwipunek kamerzysty

Profesjonalny kamerzysta, aby był solidnie przygotowany do zlecenia, powinien posiadać sporo rozlicznych gadżetów, które okażą się dla niego niesamowicie przydatne podczas realizacji sesji. Liczy się zwłaszcza wysoka jakość nagrania, dlatego też warto wziąć pod uwagę wyposażenie się nie tylko w stosowną kamerę, ale również i dodatkowe akcesoria, bez których precyzyjne wykonanie filmu nie byłoby w żaden sposób możliwe.

 

Do zdecydowanie najbardziej przydatnych gadżetów zalicza się lampę nakamerową, która w znaczącym stopniu ułatwi nam filmowanie nawet w najgorszych warunkach. Zupełnie nieistotne będzie wówczas ściśle określone oświetlenie danej przestrzeni. Wbrew pozorom jest to niesamowicie istotny i pomocny element zaliczany do ekwipunku operatora, który doskonale sprawdza się zwłaszcza na ceremonii zaślubin, gdyż kościoły mają to do siebie, iż z reguły panuje w nich mrok i ciężko byłoby zdziałać coś konkretnego przy użyciu samej kamery, nawet tej najlepszej klasy.

 

Do podobnie ważnych „bajerów” kamerzysty z prawdziwego zdarzenia zalicza się również mikrofon zewnętrzny, który umożliwi zwiększenie jakości naszego nagrania oraz pozwoli wyeliminować wszelkiego typu dźwięki niepożądane w postaci szumów czy szmerów. Równie istotny jest także statyw, a najlepiej dwa – jeden rodzaju tripod, drugi zaś naramienny. Wówczas jest to więc spory komfort dla samego operatora. Wygody dodaje też specjalna kamizelka – steadycam, która pozwala na stabilizację i co za tym idzie redukuje efekt powszechnie występującego na filmach weselnych „skakania obrazu”.

 

Poza wyżej scharakteryzowanymi gadżetami, które w sporym stopniu ułatwiają pracę kamerzysty oraz pozwalają na osiągniecie w pełni zadowalających efektów, w kuferku kamerzysty powinny znaleźć się również stosowne dokumenty, uprawniające go do wideofilmowania w kościołach. Często okazania właściwego zaświadczenia na piśmie życzą sobie nie tyle Państwo Młodzi, co ksiądz udzielający ślubu.

Opinie klientów
Wszystkie oceny
Średnia ocena: 0.0/5 na podstawie 0 opinii.
Opinie klientów
Komentarze użytkowników
~Bargo-
Najnowszy komentarz!
uffff, jak dobrze że mam w rodzinie kamerzystów, jeden problem z głowy;)
Ocena:
0
~sonik
Nie wiedziałam, że na tyle rzeczy trzeba zwracać uwagę :-D
Ocena:
0
Autor
Komentarz
Kod z obrazka
Token przeładuj token