Ogłoszenia Aktualności Poradniki i artykuły Cennik O firmie Pomoc Kontakt
przetwarzanie danych
Filmowanie Wesel
Kontakt z Portalem
663 577 636
Wyszukiwarka Logowanie

Dobry kamerzysta – jak go znaleźć?

« powrót
Dobry kamerzysta – jak go znaleźć?

Wybierając odpowiedniego kamerzystę trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które przesądzają zarówno o jakości jak również i o cenie filmu weselnego. Poniżej przedstawiamy istotne wskazówki dotyczące tego, na co w szczególności należy popatrzeć, gdy zawieramy umowę z operatorem.

 

Jakie portfolio?

 

Najważniejszym aspektem jest zwłaszcza doświadczenie artysty. Im bardziej bogaty dorobek, tym większa szansa na to, że nasz film weselny będzie wykonany w sposób precyzyjny i ciekawy. Ponadto liczy się także i stosowna technika, która w tym aspekcie okazuje się niezbędna do tego, aby odpowiednio zmontować nagranie z ceremonii w kościele z filmem z przyjęcia. Nie ma sensu wybierać bowiem takiego kamerzystę, który jest zupełnym amatorem. Wystarczy więc czasami nieco dopłacić, aby móc cieszyć się miłą pamiątka na całe życie.

 

Jakie koszty?

 

To, jaki rodzaj filmu weselnego otrzymamy uzależnione jest zwłaszcza od takich kwestii jak stosowne środki pieniężne, które na ten cel przeznaczymy. Ogólnie rzecz biorąc warto bowiem stwierdzić, iż redukując konkretną kwotę przeznaczaną na usługi kamerzysty, spada znacząco solidność realizacji zlecenia. Dobry operator kamery stosownie się ceni. Generalnie za jego usługi potrzeba zapłacić kilka tysięcy złotych. W przypadku podejrzanie niskich stawek, powiedzmy kilkuset złotych za montaż filmu ze mszy oraz z wesela nie ma co ryzykować.

 

Jaki pomysł?

 

Jeszcze kilka lat temu modne były standardowe długie nagrania, które były już po pewnym czasie po prostu nudnawe. Ciągnące się godzinami te same sceny ukazujące roztańczone na parkiecie pary czy siedzących przy wypchanym po brzegi stole już od dawna nie ciekawią. Znaczenie bardziej pożądane jest bowiem zwłaszcza zwrócenie uwagi na takie aspekty jak kreatywność, która w przypadku filmu weselnego się doskonale sprawdza. W zasadzie więc to w jaki sposób będzie prezentowało się nasze nagranie zależne jest w głównej mierze od nietuzinkowego pomysłu, na który wpaść powinien zleceniobiorca. Dobry kamerzysta będzie potrafił zaskoczyć i stworzy film tak, aby był zabawny i wciągający oraz przy okazji pełen rozmaitych istotnych elementów, które na takowym nagraniu powinny się znaleźć.

Opinie klientów
Wszystkie oceny
Średnia ocena: 0.0/5 na podstawie 0 opinii.
Opinie klientów
Komentarze użytkowników
~Weronika Zając
Najnowszy komentarz!
My dobrego kamerzysty na ślub szukaliśmy bardo długo - ale w końcu się udało i to z polecenia :-)
Ocena:
0
~Tina
Wg mnie portfolio to podstawa
Ocena:
0
Autor
Komentarz
Kod z obrazka
Token przeładuj token